Honnan jöttünk

Gyülekezetünk Krisztus Nemzetközi Egyházainak (International Churches of Christ – https://www.disciplestoday.org/) tagja, melynek gyökerei a 18-19. századi, Egyesült Államokbeli restaurációs mozgalomig nyúlnak vissza. A restaurációs mozgalom célja a sok megosztást okozó felekezeti tanítások, hagyománykövetés helyett a bibliai kereszténység és az első századi gyülekezet gyakorlatainak teljes visszaállítása volt: visszatérés Jézus tanításához, az újszövetségi egyház egyszerűségéhez és radikalitásához. A Krisztus Nemzetközi Egyházai, mint mozgalom egy 1960-as évekbeli egyetemi missziós kezdeményezés eredményeként jött létre. Mára a világ 150 országában összesen 670 egyház van, akik ehhez a mozgalomhoz tartoznak.

Magyarországot 1993-ban érte el missziós csapat, megalapítva Krisztus Budapesti (később Magyarországi) Egyházát. A korai egyház rendkívül dinamikusan nőtt, később már innen indultak missziós csapatok Romániába (Bukarest) és Albániába (Tirana). Jelenleg rendkívül jó kapcsolatot ápolunk testvér egyházainkkal és támogatást nyújtunk, ahol tudunk.