Szeniorok

Idősebb testvéreink kitartóan és állhatatosan részt vesznek a közösségünk életében, életbölcsességükkel és erejükhöz mérten szolgálnak. Ők azok akik már tisztessebb kort megélve láthatták gyerekeiket felnőni, akár családot is alapítani és stabil oszlopai családjuknak valamint gyülekezetünknek. Ez az a szolgálat, amelyikbe mindannyiunk előbb vagy utóbb bekerül, amennyiben egészségünk is megengedi és innen fognak kikerülni gyülekezetünk első (bibliában definiált) hitben megedződött, tanításra alkalmas férfiai, vénei (presbiterei) is.

A bibliai hősöket (ld. Ábrahám vagy Mózes) sokszor életük késeibb szakaszában hívta el Isten és fontos szereppel bízta meg őket. Bár a mai társadalom sokszor másképp vélekedik erről, de a Bibliában azt látjuk, hogy az idősek aktív életet éltek és nyugdíjas évek nem egyenlőek a teljes visszavonulással.

Amennyiben te is szenior vagy, kérlek látogass meg és ismerj meg bennünket!